Rozbudziliśmy Apetyt na Kujawską Tradycję

411

13 i 14 grudnia 2023 r. wspólnie z mieszkankami powiatu radziejowskiego tworzyliśmy słodkie pyszności. W ramach projektu współpracy “Apetyt na Kujawską Tradycję” dla wszystkich uczestników zakupiliśmy fartuchy kucharskie, które przydały się przy kuchennym stole.

Pierwszego dnia warsztatów odwiedził nas Pan Stefan Śpibida – wójt Gminy Dobre. Opowiedział uczestniczkom o działaniach i współpracy samorządu z kołami gospodyń wiejskich i lokalnymi stowarzyszeniami w zakresie pielęgnowania lokalnego dziedzictwa, tradycji i kultury. Następnie pod okiem cukierniczki – Gosi Rybackiej piekliśmy pączki. Drugiego dnia warsztatów piekliśmy i dekorowaliśmy pierniczki, które ozdobią nasze choinki.

Warsztaty odbyły się w świetlicy wiejskiej w Bronisławiu, w której w ramach projektu utworzyliśmy Centrum Produktu Lokalnego. Zakupione meble i urządzenia służą lokalnej społeczności, umożliwiają nam organizację spotkań i warsztatów.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniach!

Warsztaty realizowane w ramach projektu współpracy pn. „Apetyt na kujawską tradycję” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.