Młodzi cukiernicy osłodzili początek tygodnia

272

11 i 12 grudnia 2023 r. wspólnie z dziećmi i młodzieżą z powiatu radziejowskiego tworzyliśmy słodkie pyszności. W ramach projektu współpracy “Apetyt na Kujawską Tradycję” zakupiliśmy dla wszystkich fartuchy kucharskie, które przydały się przy kuchennym stole.

W poniedziałek pod okiem cukierniczki – pani Gosi Rybackiej piekliśmy i dekorowaliśmy pierniczki, a we wtorek czekoladowe i borówkowe muffiny.

Było odmierzanie składników, wałkowanie, dekorowanie lukrem oraz zdobienie, ale przede wszystkim była masa dobrej zabawy.

Warsztaty odbyły się w świetlicy wiejskiej w Bronisławiu, w której w ramach projektu utworzyliśmy Centrum Produktu Lokalnego. Zakupione meble i urządzenia służą lokalnej społeczności, umożliwiają nam organizację spotkań i warsztatów.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniach 🙂

Warsztaty realizowane w ramach projektu współpracy pn. „Apetyt na kujawską tradycję” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.