Stoisko LGD z Apetytem na Kujawską Tradycję

387

Podczas XX Inscenizacji Bitwy pod Płowcami, wspólnie z paniami z KGW Bronisławianki, w ramach projektu współpracy APETYT NA KUJAWSKĄ TRADYCJĘ przypominaliśmy Państwu tradycyjne smaki Kujaw. Były między innymi kluski ziemniaczane z białym serem, kujawska parzybroda, czarnina kujawska, żur kujawski, placek drożdżowy, jabłecznik kujawski, kujawskie ciasto marchewkowe, kujawiok – wielkanocna baba drożdżowa, chleb z szarym smalcem po kujawsku i ogórki kiszone. Wszystko przyrządzone zgodnie z tradycyjną recepturą.

Podczas wydarzenia, na scenie wystąpił chór “MI Alegria”  (z hiszpańskiego: “Moja Radość“). Chór powstał we wrześniu 2018 roku przy Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka w Choceniu, pod batutą Pani Lidii Świątkowskiej. Jego skład tworzą panie z gminy Choceń i Chodecz. Panie przepięknie zaśpiewały trzy pieśni z Kujaw:

1. Kotek

2.  Czerwone jabłuszko

3. Gdzie to jedziesz Jasiu

oraz cztery pieśni ludowe:

1. Haniś, moja Haniś

2. Kukułeczka

3. Matulu  moja

4. Czemu żeś mnie matuleńko.

Występ Chóru “MI Alegria“, to obok naszego stoiska część projektu współpracy, który realizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki.

Kolejnym projektowym krokiem będzie organizacja wizyty studyjnej w Parku Etnograficznym w Kłóbce a następnie warsztaty kulinarne w Centrum Produktu Lokalnego w świetlicy w Bronisławiu (niebawem zaprosimy do zapisów).

Dziękujemy za dobre słowo i Państwa obecność na naszym stoisku 🙂

Projekt współpracy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.